بنیاد پژوهش های اسلامی هندوستان

islam
معرفی مراکز پژوهشی علم و دین
بنیاد پژوهش های اسلامی هندوستان

Islamic Research Foundation of India

www.irf.net

فعالیت ها: بنیاد پژوهش های اسلامی هنوستان از فناوری مدرن در جهت ارائه اسلام بهره می کیرد. برنامه های ویدیویی تلویزیونی این بنیاد از طریق ماهواره روزانه مورد توجه میلیون ها نفر قرار می گیرد.این بنیاد وب سایت مختص به خود دارد. مبلغین این بنیاد ( به نام داعی) مرتبا به صورت جهانی و از طریق اینترنت در تعامل با مردم هستند تا تصورات غلط و داستان های ساختگی درباره اسلام را از اذهان آنها پاک کند.مهمترین و معروفترین مسئله در مورد این بنیاد برگزاری و سازماندهی جلسات گفتگوی عمومی، بحث و نشست در تالارهای سخنرانی عمومی بزرگ و نیز در خود مکان بنیاد همراه است( که با جلسات پرسش و پاسخ آزاد همراه است). از جمله فعالیت های دیگر این بنیاد مطالعه تطبیقی ادیان است.
تالار سخنرانی:
برنامه های اسلامی این بنیاد عبارتند از جلسات سخنرانی، گفتگو، فن سخنوری، آزمون، آموزش های دعوت به اسلام و جلسات تربیتی که از طریق جلسات ویدیویی و یا نشست ها و بهث و گفتگو با دانشمندان مذاهب دیگر برگزار می شود و به طور منظم در تالارهای مکان های سخنرانی ذکر شده برگزار می گردد. مکان ها و تالارهای سخنرانی، علاوه بر آن گاهی محل برگزاری نملیشگاه اسلام و دین تطبیقی نیز می شود. تالارها از طریق اتصال تلویزیونی مدار بسته به واحد خواهران متصل می گردد تا آنها نیز بتوانند به طور زنده از برنامه ها استفاده کرده و نیز از متکلم جلسه سوال بپرسند.
انتشارات: ۵۰ مورد از انتشارات این بنیاد در باب اسلام در صورت تقاضا به صورت آزاد در سرتاسز هند توزیع می شود و نیز کپی های رایگان قرآن کریم نیز با متن عربی و ترجمه انگلیسی عرضه می گردد.

 

معرفی واحد خواهران

واحد خواهران بنیاد پژوهش های اسلامی هندوستان منحصرا مختص خواهران بوده که الحمدلله مشتمل بر برنامه ها و فعالیت هایی برا شناخت و دعوت اسلامی و همچنین ترویج و اشاعه عملی پیام اسلام است. که در این مسیر از فناوری و امکانات و خدماتی برای خواهران در حدی که اقتضای حال بنیاد بوده و قابل ارائه به واحد خواهران باشد، بهره می جوید.

واحد خواهران نیز همانند واحدهای دیگر جلسات منظم بحث و گفتگو، همایش، نشست، کارگاه، رقابت های گروهی و رقابت های امتحانی و آزمونی و نمایش های اسلامی اجرام می کند. این واحد همچنین، واحد کودکان را مدیریت می کند که در آن به کودکان در روزهای شنبه از ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر آموزش آداب، رفتار و ارزش های اسلامی، و نیز آواز ها و بازی های اسلامی داده می شود.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ctns
معرفی مراکز پژوهشی علم و دین
مرکز مطالعات الهیات و علوم طبیعی

مرکز مطالعات الهیات و علوم طبیعی The center for theology and Natural Sciences www.ctns.org درباره مرکز: این مرکز سازمانی بین المللی و غیر انتفاعی است که خدمات پژوهشی، آموزشی و عام المنفعه را به عموم مردم ارائه می دهد. عمده ی فعالیت های علمی این مرکز بر پیشرفتهای فیزیکی، کیهان …

مرکز علم کانادا
معرفی مراکز پژوهشی علم و دین
مرکز اسلام و علم کانادا

مرکز اسلام و علم کانادا Center for lslam and Science www.cis-ca.org درباره مرکز: مرکز اسلام و علم وقف ارتقای تحقیقات و نشر دانش در تمامی وجوه اسلامی است.این مرکز ترویج دهنده شناسایی خلاق جهان بینی اسلامی مرتبط با علوم طبیعی و انسانی، تلفیق علوم روز و تفکر سنتی اسلامی در …

رصدخانه واتیکان
معرفی مراکز پژوهشی علم و دین
رصدخانه واتیکان

رصدخانه واتیکانVatican observatory http://vaticanobservatory.org/ درباره رصدخانه: تاریخچه: رصدخانه واتیکان یکی از قدیمی ترین موسسا ت ستاره شناسی بر روی کره زمین است. از اولین پیش درآمد های رصدخانه می توان به قانونی که پاپ گریگوری سیزدهم مبنی بر مطالعه داده ها و تلویحات علمی موجود در تغییر و اصلاح تقویم …